Liina

Liina

Oma elu esimeses joogatunnis käisin 18 aastat tagasi, legendaarse joogaõpetaja Holger Oidjärve juures. Siis ei olnud ilmselt aeg minu jaoks veel õige ja püsisuhet joogaga ei tekkinud, kuid uks sellesse maailma oli avatud.
8 aastat tagasi, elades Egiptuses/Dahabis, tuli jooga minu ellu uuesti – alguses tasakesi ja laisa harrastaja tasemel, kuid võttes järjest rohkem ja rohkem mind enda haardesse kuni kindla teadmiseni, et sellest saab minu elustiil ja ilma joogata ma ei saa.
Nii ma leidsingi end eelmisel aastal Indiast/ Rishikeshist joogaõpetaja kursustelt ja olen nüüd Yoga Alliance poolt diplomeeritud joogaõpetaja (RYS 200).
Jooga on minu jaoks sügavalt isikli areng ja teekond. Ja nagu iga teekond, on see pidevas muutumises ajas, peegeldades just seda hetke ja seda mind, mis hetkel on.

Minu jaoks võtab jooga olemuse väga hästi kokku jooga esiisa TKV Desikachari öeldu : “Jooga edu ei peitu võimes sooritada erinevaid asendeid vaid selles, kuidas joogaga tegelemine muudab seda, kuidas me elame ja teiste inimestega suhtleme”. Ja just nii lihtne see ongi – joogaga tegelemine aitab mul olla parem inimene, nii füüsiliselt kui vaimselt.