PILATES (Anneliis)

Pilatese treening kogus populaarsust kõigepealt tantsijate hulgas, 1970ndatel aastatel avastasid enda jaoks Pilatese Hollywoodi staarid. Tänapäeval ei kuulu Pilatese treening  enam vaid piiratud eliidi elustiili juurde, see treeningsüsteem on jõudnud massidesse ning kõik soovijad saavad sellega tegeleda.

Pilates on sobilik kõigile olenemata füüsilisest vormist, kuna harjutusi on võimalik kohandada vastavalt igaühe tasemele. Liigutused on täpsed ja kontrollitud ning vigastusoht on seega väga väike. Pilateses pööratakse suurt tähelepanu kõhu-, selja- ning tuharalihastele, mis on olulised rühi kujundajad. Jõutakse sügavamal asetsevate lihasteni, mis on vajalikud lülisamba stabiliseerimiseks. Neid lihaseid treenides vähenevad valest kehahoiust ning nõrgenenud lihastest tingitud vaevused ning seetõttu on Pilates vägagi soovitatav istuva eluviisiga inimestele. Tund on rahulikus tempos, kuid lihaste töö intensiivne. Olulisel kohal on keskendumine ja hingamine.

„Kümne harjutuskorra järel tunned erinevust, kahekümne korra järel näed erinevust ja kolmekümne korra järel on sul uus keha“ J.H. Pilates